A firm produces 19200 units at a total cost of 67585.06 Find the cost per unit to the nearest cent?

1 answer

Answer

1138314

2026-10-14 21:00

+ Follow

Cost per unit = 67585.06/19200 = 3.52

ReportLike(0)ShareFavorite

Copyright © 2026 eLLeNow.com All Rights Reserved.